Ana Sayfa Mimarlık 4. Bartın Bisiklet Festivali

4. Bartın Bisiklet Festivali

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği, 23-25 Ağustos 2013, 29-31 Ağustos 2014, 22 Ekim-25 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlediğimiz3 festivalin ardından12 Ekim-15 Ekim 2017 tarihlerinde “4. Bartın Bisiklet Festivali”ni Küre Dağları Milli Parkı- Ulus’ta, Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü ve Ulus Belediyesi katkılarıyla düzenliyor olmaktan büyük onur ve mutluluk duymaktayız.

Avrupa’da 100, Türkiye’de 9 sıcak noktadan (önemli ekolojik yaşam alanı) biri olan ve Türkiye’nin 40 Milli Parkı’ndan biri, uluslararası öneme sahip milli park, bisikletseverler için de özellikle sonbahar renkleri ile cazip olanaklar sunuyor.

• Organizasyon 250 katılımcı ile sınırlıdır.
• Festival başvuruları Derneğimizin internet sayfası www.pedaldaslar.orgüzerinde yayınlanacak olan katılım formu yoluyla alınacaktır.
• Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra kayıt yaptıran ilk 250 kişi asıl listeyi, sonraki başvurular da yedek listeyi oluşturacak.
• Misafirlerimizden alınacak katılım payı kapsamında, gelen misafirlere festivalin bir hatırası olarak vereceğimiz Bartın Bisiklet Festivali tasarımlı forma, buff, su desteği, kamp alanı ve dört gün boyunca yemeklerimiz yer almaktadır.
• Derneğimizin internet sayfasında ilerleyen günlerde yayımlanacak kayıt formunun doldurulmasının ardından verilen hesap numarasına katılım payının yatırılmasıyla kesin kayıt listesine adınızı yazdırmış olacaksınız.
• Kontenjan değerlendirilmesinde kesin kayıt listesi dikkate alınacaktır. Bu kapsamda kayıt formunun doldurulması tek başına yeterli değildir.
• Katılım ücreti yatırıldıktan sonra bir sebepten dolayı katılımdan vazgeçilmesi halinde; “Bağış” olarak yatırılan bu ücretlerin iadesi maalesef mümkün değildir.
• İzleyeceğimiz rotalar, yarı yarıya asfalt ve stabilize orman yolları olduğu için katılım için MTB veya şehir bisikleti tercih edilmesi tavsiye edilir. Yol bisikletleri katılınması halinde özellikle stabilize yollarda konfor ve güvenlik açısından sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
• Rotalar, Bartın’ın engebeli coğrafyasından dolayı, bol iniş-çıkışlı ve yer yer zorlayıcı olacak.
• Karadeniz’in coğrafi yapısı nedeniyle hem tırmanışlar zorlu olur, hem de inişler bol virajlı ve tehlikeli olur. Bu nedenle inişlerde üzücü bir olayın yaşanmaması için azami dikkat edilmesini tüm katılımcılardan rica ederiz.
• Her ne kadar dikkatli kullanılsa da anlık dikkatsizlikler sonucu yaşanan bisiklet kazaları birçoğumuzun başından geçmiştir. Bu nedenle, festival parkurunun bol virajlı yapısı da göz önüne alındığında, kendi güvenliğinizi sağlamanız ve hiç kimsenin üzülmemesi için tur boyunca kask ve eldiveninizi takmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.
• Dört gün boyunca sürüş yapacağımız bölge Milli Parkın tampon bölgesi yerleşimleri olacağından doğal hayatı zarar vermemek adına içtiğimiz suların şişeleri gibi çöplerimizi doğaya atmamanız, Milli Park yakın çevresinden herhangi bir bitki vb koparıp uzaklaştırmamanız, sürüş düzenine uymanızı ve lastik izi haricinde herhangi bir iz bırakmamanızı ÖNEMLE rica ederiz.
• Tüm sürüş boyunca Derneğimizden görevli arkadaşların uyarılarına uymanızı, öncünün önüne geçilmemesini ve artçının arkasında kalınmamasını rica ederiz.
• Festivali sonbahar günlerinde düzenleyeceğimiz için yağış ve soğuk hava ihtimaline karşı tedbirli gelmenizi tavsiye ederiz. Karadeniz ikliminin hakim olduğu bir coğrafyada pedallayacağımızın akılda bulundurulması faydalı olacaktır.
• Bisikletlerde yaşanan sıkıntılarda biz de elimizden geldiğince misafirlerimize yardım etmeye çalışırız, ama her yere de yetişemeyebiliriz. Bu nedenle alyan takımı, yama takımı, pompa gibi temel tamir gereçlerini yanınızda bulundurmanız tavsiye olunur.
• Kamp alanımız Ulus Belediyesi ile belirlediğimiz kent merkezinde alışveriş, duş, tuvalet gibi temel ihtiyaçların kolaylıkla giderilebileceği bir alanda olacaktır.
• Kamp alanı yakınında duş ve tuvalet imkanı bulunacaktır. Ayrıca bölgede lokanta, büfe, çay ocağı gibi işletmeler var; buralardan alışverişinizi yapabilirsiniz. Telefonlarınızı da buralardan şarj edebilirsiniz.
• İlk gün (12 Ekim 2017) sabahı toplanma ve yola çıkma (yer daha sonra belirtilecek; orada kayıtlar alınacak, katılımcılara formaları dağıtılacak ve kahvaltımızın ardından da ilk gün rotamız üzerinden yola çıkılacak.
• Kamp eşyalarınız, ilk gün bir araca alınarak kamp alanına sevk edilecek. Son gün de yine araçla kamp alanından alınıp festivali sonlandıracağımız alan önüne getirilecektir. Festival süresince bisiklet kullanırken lazım olacak eşyalarınız haricinde eşya taşımayacaksınız.
• Festival süresince, hiç ihtiyaç duyulmaması temennisiyle, acil durumlarda müdahale etmek üzere bize eşlik eden bir sağlık ekibi bulunacaktır.

Kamp alanına yakın konaklayabileceğiniz işletme ve misafirhaneler web sayfasında kayıt açıldığında size alternatifli olarak sunulacaktır. Kamp alanında kalmak istemeyen dostlar için alternatifler mümkündür.

2017 Ekim’de Sonbahar tadında bir festivalde buluşmak dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

5 × bir =