Apple Store, gerek çalışanların tavrı, gerekse dekorasyonu gerekse üzerine Apple logolu plastik poşetleriyle dikkat çeken bir konsepte sahip. Ancak bu konseptte ufak bir değişiklik yapılacak. Bu değişiklik Apple’ın çevreyi koruma adı altında yaptığı yeniliklerden biri olacak.

Apple logolu ve iple tutulan plastik Apple poşetleri uzun yıllardır kullanılıyordu. Ancak Apple’in içerisindeki şirket içi bir yazışmada bu uygulamanın son bulacağı paylaşıldı. 12 Nisan tarihi itibariyle Apple Store’larda artık kağıt poşet verilecek. Bu yazışmanın görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz.

9to5Mac isimli site aracılığı ile basına sızan bildiri “Elveda plastik, merhaba kağıt” başlığına sahip. Doğayı korumak adına bundan böyle Apple mağazalarında %80 oranında geri dönüştürülmüş materyallerden üretilen kağıt poşetler verilecek. Apple, mağazalarına öncesinde plastik poşet stoğunun bitirilmesini söylüyor. Yeni poşetlerin ise iki farklı boyda olacağı bilgisi paylaşılıyor. Aslında kağıt veya karton poşet Apple için bir yenilik değil çünkü Apple Watch için özel olarak hazırlanan poşet zaten bu şekilde üretiliyordu. Ancak şimdi tüm poşetlerde bir geçiş yapılacak.

Geçtiğimiz ay iPhone SE ve iPad Pro 9.7 cihazlarının duyurulduğu etkinlikte Apple, yenilenebilir enerjiye dikkat çekmişti. Firma, veri merkezleri ve üretim tesislerinde %100 oranında yenilenebilir enerji kullandığını dile getirmişti. Tüm operasyonun ise yüzde 87 oranında yenilenebilir enerjiden faydalandığı, bu oranın da kısa süre içerisinde yüzde 100 olacağının sözü verilmişti. Ürün kutuları da %99 oranında geri dönüştürülmüş materyallerden üretiliyor. Dolayısıyla Apple artık çevreyi koruma konusunda eskisine oranla çok daha aktif görünüyor.

Önceki İçerikStonhenge’de bulunan köpek dişi, insan-köpek ilişkisini açıklıyor
Sonraki İçerikAmasra’da Termik Santrale Onay Verildi!
Doğa ve çevre sevgisini aşılamak ve çevresel sorunlara dikkat çekmek amacıyla oluşturulmuş e-dergi platformu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

16 + yirmi =

Bu site istenmeyen postaları azaltmak için Akismet'i kullanır. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin .