Ana Sayfa Geziler Millli Parklar Burren Milli Parkı

Burren Milli Parkı

 İrlanda’nın Eşsiz Peyzaj Alanı Burren Milli Parkı

Burren, Cliffs of Moher’den 35 dakikalık bir sürüş mesafesinde bulunur.

Burrens peyzajı İrlanda’nın eşsiz alanlarından birisidir. ilk bakışta 3707 dönümlük bir arazinin çöle benzer bir yanı vardır, kapsamlı bir zenginliğe sahiptir ve binlerce yıllık yaşamında birçok savaşa tanıklık etmiştir.

Burren İlçesi “Clare”

Sadece burada bulacağınız  kalıntıları değil aynı zamanda düzinelerce Megalit mezarı İrlanda’daki bu yapıların en yoğunlaştığı yerdir. Bu mezarlar 5000 yıl öncesine dayanıyor.

Burren, çoğu İrlanda’dan başka hiçbir yerde bulunmayan geniş bir bitki çeşidine sahiptir; bazı insanlar kayalık topografya göz önüne alındığında bunu alışılmadık bulurlar, ancak tam tersine bu durum burada pek çok farklı türün gelişmesine yardımcı olur.

Bölgeyi belirleyen kireçtaşı, Yaz aylarında ısıyı absorbe eder ve daha soğuk aylarda bertaraf eder, Burren’in İrlanda’nın geri kalanından daha uzun bir büyüme mevsimi olması anlamına gelir.

Milli Parkta Eğitim

Burren Milli Parkı Bilgi Noktası, Nisan ayından eylül sonuna kadar altı ay açıktır. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında, Ziyaretçi Rehberlerimiz, Burren Ulusal Parkı ve orada yaşayan bitkiler ve hayvanlar hakkında bir eğitim hizmeti vermektedir.

Burren Milli Parkı Tarihi ve Özellikleri

Burren, İrlanda toprak yüzeyinin% 1’ini kaplar ve yaklaşık 250 kilometrekare büyüklüğündedir. Burren’in çoğu bu son derece olağandışı yaşam alanını korumak için Özel Korunum Alanı olarak belirlenmiştir.

Burren Ulusal Parkı, Burren’in güneydoğu köşesinde yer alır ve yaklaşık 1500 hektar büyüklüğündedir. Park arazisi, doğa koruma ve halka açık erişim için Hükümet tarafından satın alındı. Burren: Kireçtaşı Kaldırımı, Çörek otlakları, Hazel ovuşu, Kül / fındık ormanlık alanları, Turfloughlar, Göller, Petrifying yaylar, uçurumlar ve Fen’in içindeki tüm önemli yaşam alanlarının örneklerini içerir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 × 2 =