Ana Sayfa Geziler Çin’ deki Cam Köprü Yeniden Kullanımda

Çin’ deki Cam Köprü Yeniden Kullanımda

Dünya’ nın en uzun ve en yüksek cam köprüsü 30 Eylül’ de tekrar ziyarete açıldı. İlk kez 20 Ağustos’ ta açılmıştı. Ancak beklenilenin üstünde olan yoğun ilgi sebebiyle 13 gün sonra gerekli altyapının sağlanması için geçici olarak kullanıma kapatılmıştı.

 

Zhangjiajie Ulusal Orman Parkı

1 aylık bir bakımdan sonra tekrar açılan bu köprü Çin’ in UNESCO’ nun Dünya mirası bölgesi olan Zhangjiajie’ de Hunan Eyaleti’ ndeki Büyük Kanyon Manzaralı Alanını heyecan verici bir deneyimle geçmenizi sağlıyor. Bu şeffaf cam geçit yaklaşık olarak 430 metrelik açıklığı geçmekte ve uzunluğu yaklaşık olarak 375 metredir. Yerden yüksekliği ise 300 metre civarında ve 6 metre genişliğindedir.

İlk seferden farklı olarak köprü yönetim komitesi, ziyaretçi geçişlerini kimlik kartları ile alınabilen biletlerle yapılması kararı almış. Bir an önce bu deneyimi yaşamak isteyenler öncesinde küçük bir bilet rezervasyonu yaparak bu heyecana ortak olabilirler.

Köprü ziyareti için biletler çeşitli seyahat sitelerinden bulunabilir. Tek kişilik bilet fiyatı yaklaşık 138 Çin Yuanı yani 75 liradır. Bunun yanında Cam Köprü gezisi Çin’ de görülebilecek diğer yerlerle beraber de yapılabilir.

Bilet için örnek link:

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g494933-d2465954-Reviews-The_Grand_Canyon_of_Zhangjiajie-Zhangjiajie_Hunan.html

Kaynaklar:

http://www.travelandleisure.com/attractions/china-highest-glass-bridge-reopening

http://edition.cnn.com/2016/09/02/travel/china-zhangjiajie-glass-bridge-closed/

https://www.outdoorrevival.com/instant-articles/world-largest-glass-bridge-reopens-after-major-overhaul.html

http://www.cn-zhangjiajie.com/?action/viewnews/itemid/4932.html

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

yirmi − 8 =