Ana Sayfa Kent Haritaları Doğa Dergisi (DD) Kent Haritaları Projesi

Doğa Dergisi (DD) Kent Haritaları Projesi

Doğa Dergisi gönüllülerinin (grafiker, peyzaj mimarı mimar, plancı, çevirmen) araştırıp hazırladığı Amasra Kent Haritası(Türkçe/İngilizce) bölgenin belirli noktalarında ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı.

2018 yılı Mart ayında yeşermeye başlayan “DD Kent Haritası projesi” Temmuz ayı ile birilikte (20bin adet) Amasra otel, restoran ve kafelerinin desteğiyle gezginlere ulaşmaya başladı. Haritaların asıl amacı kente gelen yerli/yabancı turistlerin klasik gezi rotalarının yanı sıra “yerlilerin gittikleri/ziyaret ettikleri (local)” yerleri görmelerini sağlamak.

Kent haritası içerisinde; Kentin kısa tarihi, çeşitli görsel-eğlenceli grafikler, yiyecek sezonu (balık mevsimi için takvim vs.), yerel ürünler-nereden ne satın alınabileceği?, nerelerde denize girileceği?, ulaşım hakkında bilgiler, yazın-kışın-sonbaharda ve ilkbahar’da yapılabilecek aktivitelerin yanı sıra otel ve restoranlar bulunuyor.

Harita Projesi Türkiye’nin Çeşitli Turistik Bölgelerine Genişliyor

Batı Karadeniz’in 3000 yıllık tarihiyle ön plana çıkan kenti Amasra’da başlayan proje genişliyor. 2019 yılında Safranbolu Kent Haritası ve Bozcaada Kent Haritası ile Karabük ve Çanakkale’de devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

8 + 1 =