Home Health & Treatment Nutrition Herbal Milks and Their Benefits

Herbal Milks and Their Benefits

KENEVİR

Bitkisel süt elde etmeye elverişli yapısının yanı sıra dünyanın en sürdürülebilir bitkileri arasındadır. Bir porsiyon kenevir sütü, yüksek oranda omega yağ asitleriyle beraber dokuz temel amino asidi (ki bu onu kusursuz protein kaynağı yapar) ihtiva ediyor. Kalp, beyin ve eklemler için şahane bir besin.
KULLAN Kremsi ve yoğun kıvamıyla sabahları hazırladığınız yulaf lapasına zihin açıcı bir etki sunuyor. Sabah mahmurluğunu ortadan kaldırma garantisi veriyor.

SOYA

Sıradan bir hayvansal süte kıyasla daha düşük kaloriye daha çok kas yapıcı protein alabiliyorsunuz. Ayrıca hayvansal sütlerin aksine, minimal düzeyde doymuş yağ içeriyor ve damarları tıkayan
kolesterolden tamamen yoksun. Kaybetmeden kazanmak buna denir.
KULLAN Bazı sütler kahveye karıştırıldığında kesilip bozuk bir görüntü yaratırken soya sütünün yoğun kıvamı bu ihtimali ortadan kaldırıyor. Kahvenizi soya sütlü sipariş edin.

BADEM

Yağsız sütün yarısından daha az kaloriye, yüzde 10 daha az karbonhidrata ve yüzde 98 daha az şekere sahip badem sütü daha istikrarlı bir enerji verirken, kan şekerini dengeliyor ve yağ depolanmasını minimuma indiriyor. Veganların badem sütüne bu düşkünlüğü artık anlaşılır, değil mi?
KULLAN Derinden gelen kuruyemiş aroması ve düşük kalorisi sayesinde smoothie’ler için ideal bir baz, bulamaça dönmeyen yulaf lapaları için süper bir süt alternatifi yapılabilir.

KARBONHİDRAT DEPOSU

PİRİNÇ

Proteinden fakir olabilir ama pirinçte bulunan karbonhidratı vücudunuz çok kolay sindirilebiliyor. İnek sütünün iki katı kadar karbonhidrat içeriğiyle pirinç sütü antrenman sonrasında glikojen depolarını doldurmak ve beslenme planınızdaki proteinin kaslarınıza daha hızla transferi için harika bir seçim.
KULLAN Spor çantanızdaki proteinli karışıma ekleyin. Zor bir çalışmanın ardından toparlanma potansiyelinizi artıracak.

HİNDİSTAN CEVİZİ

En popüler bitkisel süt kaynaklarından Hindistan cevizi, protein ve karbonhidrat bakımından inek sütüyle kıyaslansa da onun sekiz katı kadar sağlıklı yağ (orta zincirli trigliseridler) içeriğiyle yarışın galibi olur. Bu yağ içeriğinin yarısını oluşturan laurik asit, antibakteriyel özellikleriyle metabolizmayı iyileştiriyor.
KULLAN Antrenmandan önce içeceğiniz latte’nin espresso’suna Hindistan cevizi sütü ekleyin. Kahve köpüğüne desen vermek isteğinize kalmış.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 + sixteen =