Inicio Paisaje natural Las 10 Playas Más Hermosas Cerca De Amasra

Las 10 Playas Más Hermosas Cerca De Amasra

Amasra’ya en yakın plajların fotoğrafları ve uzaklıkları yer almaktadır.

10Büyük Liman Plajı

Amasra’nın en büyük plajıdır, yazın çok yoğun olur. Şehir merkezinde bulunur.

9Küçük Liman plajı

Amasra’nın 2. büyük plajıdır, şehir merkezinde bulunur. Gece çevrede bulunan kafelerin sandalyeleri ile işgal edilip restoran-kafe olarak kullanılır.

8İnkumu Plajı

Bölgenin en güzel ve en büyük plajlarından birisidir. Plaj ve tatil evlerinden oluşan yer görülmeye değer. İnkumu Plajı 2.5 kilometre uzunluğunda yeşilin ve mavinin buluştuğu karadenizde saklı kalmış bir cennet bölgesidir. Amasra’dan 45dk sürüş uzaklığında bulunan İnkumu sahilinde dilediğiniz tüm ihtiyaçları karşılayabileceğiniz restoran ve marketler bulunmaktadır.

7Güzelcehisar Plajı

3 milyon yıllık lav kayalarının bulunduğu yerdir.

6Çakraz Plajı

Temiz kumu ve ücretsiz plaj girişiyle güzel bir yerdir. Restoran ve market bulunur.

5Avara Köyü Plajı

Çakraz tatil köyünü geçtikten sonra 10dk uzaklıktaki plajdır. Yaz kış bu özel koy görülmeye değer.

4Mugada Plajı

Amasra’ya 35 km Bartın’a ise sadece 15 kmuzaklıkta olan Mugada köyü görülmeye değer eşsiz doğası, 2 farklı plajı ve mütevazi restoranlarıyla Karadeniz’de eko turizmi yaşatan bir kasabadır.

3Bozköy Plajı – Amasra’ya 13 km Uzaklıkta

Tertemiz bir kumsal, hiç bir betonarme binanın olmaması, denizin temizliği ve içine kapanık olması, yemyeşil doğanın tadı ve ufak büfeler. Sizi bekleyen tüm gezellikler bozköy kumsalında, Çakraz’a 1km uzaklıkta Amasra’ya 14 km uzaklıkta bulunan sahil. Karadeniz sahil şeridinin görülmeye değer kumsallarından birisidir.

2Akkonak Çötlük Plajı – Kayalık temiz ve sakin bir yer

Amasra’dan yaklaşık 45 dakikalık uzaklıkta bulunur. Ulaşımı özel aracınızla sağlayabilirsiniz. Bölgeye direk giden otobüs bulunmamaktadır. Bakir bir plaj tertemiz su, sessiz sakin doğayla iç içe bir ortam…

 

1Gideros Sahili – Amasra’ya 2 saat uzaklıkta (Kastamonu’ya bağlı)

Amasra’dan Sinop’a uzanan eşsiz doğal güzelliklere sahip yolda yolculuk yapmayı düşünüyorsanız Gideros Koyu’na kesinlikle uğramalısınız. Doğanın inanılmaz yapısına şahitlik edeceksiniz. İçeri doğru uzanan karadeniz’in gölü andıran yapısı sessiz, sakin çevresiyle bir çok yerli ve yabancı turisti cezbediyo

DEJA UNA RESPUESTA

¡Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aqui

catorce + 17 =