Inicio Ciencia estrellas Planeta similar a la Tierra descubierto

Planeta similar a la Tierra descubierto

Avrupa’nın uzay keşif aracı dünyaya benzer bir gezegen keşfetti.

Bu potansiyel keşfin heyecan verici olmasıyla birlikte, “Dünya-benzeri” ifadesi birçok özelliği içinde barındırmaktadır. Bu terim genellikle, belirli bir yıldızın yaşanabilir bölgesinde, yaklaşık olarak Dünya boyutlarında bir ekzoplaneti tanımlamak için kullanılır. Yaşanabilir bölge, bir yıldıza olan uzaklıkta, hayali bir kaya gezegeninde suyun sıvı halde kalabileceği sıcaklıkta olmasıdır. Dünya’da sıvı su olduğunda, hayat vardır; bu nedenle herhangi bir yıldızın yaşanabilir bölgesindeki yabancı bir dünyanın varlığı, uzaylı biyolojisi için olanakların heyecan verici olmasını sağlar.

Ancak Dünya’yı sadece güneş etrafındaki doğru konumda olması yaşanabilir kılan birçok özellik vardır. Dünya aynı zamanda kayalıktır, kalın bir atmosfere sahiptir, koruyucu bir manyetosfere sahiptir vb. Tüm bunlar, gerçekten yaşam veren bir dünyanın bileşenleridir. Bildiğimiz tek Dünya-benzeri gezegen Dünya’dır.

Eğer gerçekten Dünya kütlesi/boyutunda, hayali kaya yüzeyinde suyun sıvı halde kalmasına izin verecek bir uzaklıkta bir dünya olursa, bu bizim bileceğimiz şeydir. Atmosferi veya manyetosferi olup olmadığını bilemeyeceğiz. Su taşıyıp taşımadığını bilemeyeceğiz.

Bu keşif, evrendeki yaşamın olası olasılıklarını düşünmemize ve anlamamıza yardımcı olabilir, ancak gerçekten yaşamın olup olmadığını kesin olarak belirlemek için daha fazla araştırma ve gözlem gerekmektedir.

DEJA UNA RESPUESTA

¡Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aqui

2 × 2 =