Inicio Naturaleza y medio ambiente Energía ¡El vehículo sin conductor de Ford está en camino!

¡El vehículo sin conductor de Ford está en camino!

Otomotiv devi Ford, tamamen kendi kendine giden direksiyonsuz ilk otomobilini, satışa sunmak üzere üretmeye 2021’de başlayacağını açıkladı.

Bu iddialı vaad şirketin yönetim kurulu başkanı Mark Fields tarafından ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’ndeki Palo Alto kentinde açıklandı.

Şirket, bu vaadi yerine getirebilmek için kentteki araştırma merkezinin bütçesini iki katına çıkaracağını ve aynı zamanda otomotiv sanayi alanındaki teknoloji şirketlerine de ciddi yatırımlar yapacağını söylüyor.

Şirketin açıklamasına göre araç, sürücü gerektirmeyecek ve belki Uber gibi bir şehir içi ulaşım aracı olarak kullanılabilecek.

Arabayla giderken çalışmak

Yönetim kurulu başkanı Fields BBC’ye verdiği mülakatta, “Tahmin edebileceğiniz gibi, kontrol etmek zorunda olmadığınız bir araçla seyahat etmek bambaşka bir deneyim olacak” dedi ve ekledi:

“Çalışmak mı istiyorsunuz, bir şey seyretmek ya da dinlemek mi? Kendi kendine çalışan böyle bir aracı tasarlarken kafamızda bu tür sorular var.”

Şirket yönetim kurulu başkanı tarafından “dönüştürücü” diye tanımlanan bu açıklama, Ford’un kendisine özellikle kentsel alanlarda, sadece otomobil satmaya odaklanmak yerine, ulaşım hizmeti sağlayan bir şirket olarak da gördüğü ve yeni bir dönemin açıldığının işaretlerini veriyor.

Articulo anteriorColorido mundo de insectos
Artículo siguienteConcurso de 1 billón de dólares de la NASA
Amante de la naturaleza, el arquitecto paisajista continúa sus estudios de doctorado en Praga.

1 COMENTARIO

  1. türkiye’de ki araçlarında biran önce elektriksiz modellere geçmesi ve hükemetin bu konuda şirketlere ve satın alıcılara teşvik vermesi gerekiyor.

DEJA UNA RESPUESTA

¡Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aqui

2 × 3 =

Este sitio utiliza Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios .