Inicio arquitectura diseño de jardines Arbusto de mariposas

Arbusto de mariposas

Botanik Adı:  Buddleia davidii
Bitki Türü: Çalı
Güneşe isteği:  Tam Güneş
Toprak Türü: Herhangi
Toprak pH: Herhangi
Çiçeklenme zamanı Yaz, Sonbahar
Çiçek Rengi Pembe, Mor, Kırmızı, Beyaz, Sarı
Özellikler: Kuşları Çeker, Kelebekleri Çeker

Kelebek Çalısının Özellikleri

Kelebek çalı (Buddleia davidii), yazdan sonbahara kadar çiçek açan kitleler – uzun, dikenli – güzel, hızlı büyüyen, yaprak döken bir çalı.

Çiçekleri birçok renkte gelir, ancak kelebekler türlerin lavanta pembesini (leylak rengi) beyaz ve koyu mor çeşitlere tercih ederler.

“Yaz leylakları” olarak da adlandırılan kelebek çalılar. Çalı az bakım gerektirir, sadece çiçek ve kompakt bir şekli teşvik etmek için daha sonraki kış aylarında ölü başlık ve yıllık budama gerektirir.

Davranışsal Durum

Orijinal olarak Çin’den ithal edilen kelebek çalıların çoğu ABD bölgesinde istilacı bir tür olarak sınıflandırıldığını lütfen unutmayın. Başka bir deyişle, kelebek çalıların, kelebekler ve kuşlar da dahil olmak üzere yaban hayatı için gerekli olan yerli bitkileri çoğalttığı bilinmektedir. Sıcak iklimlerde, zararlı bir ot haline gelebilir Y agresif bir şekilde yayılabilir, daha soğuk iklimlerde, bahçıvanlar çiçeklere ölü olursa, çoğunlukla bahçenin ekili topraklarında kalır.

Kelebek” adına rağmen, bu çalıların kelebek üretimi ve yaşam döngüsünü desteklemez  ve kelebekler için “ev sahibi bitki” olmadığını unutmayın. Tırtıllar, kelebekler çalılar ile beslenmez; bunun yerine, yalnızca yetişkin kelebeklere nektar sağlar.

DEJA UNA RESPUESTA

¡Por favor ingrese su comentario!
Por favor ingrese su nombre aqui

4 × 3 =