Ana Sayfa Doğa Sporları Dağcılık Koh Chang Adası

Koh Chang Adası

Tayland Koh Chang Adası (Fil Adası)

Tayland’ın 2. en büyük adası olan Koh Chang’ın Türkçe anlamı Fil Adasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi adada fil turu yapmanız mümkündür ancak fil turunun haricinde tavsiye edebileceğimiz bir çok aktivite bulunuyor. Adanın %70’i bakir yağmur ormanlarından oluşmaktadır ve turizme açıktır!

Koh Chang Adası 51 farklı adanın içerisinde bulunduğu Mu Koh Chang Milli Parkı’nın bir parçasıdır.

Koh Chang Phuket ve Koh Samui adası kadar gelişmemiştir, yöresel restoranlar, sokak satıcıları ve uygun konaklama yerleri bulabilirsiniz.

Koh Chang Adasında Yapabileceğiniz Aktiviteler

  1. -Fil Turu
  2. -Deniz Altı Dalışı (turkuaz mavisi sularda mercan kayalarına dalış)
  3. -Kanoyla çevrede bulunan adalara tura çıkabilirsiniz
  4. -Yüzerek adalara gidebilirsiniz
  5. -Trekking alanlarında vahşi ormanları rehberler eşliğinde dolaşabilirsiniz
  6. -ATV kiralayarak ulaşımı zorlu plajlara yolculuk yapabilirsiniz.
  7. Dağ bisikleti turu
  8. Çevrede bulunan adalara ve kumsallara tekne turu (3-6 saat)

Koh Chang Adası’nda Motor Kiralama (schooter)

Ada’nın her yerini dolaşmak ve daha eğlenceli zaman geçirmek istiyorsanız vitessiz motor (schooter) kiralamanızı öneririz!. Motor kiralama bedeli günlük 200-250 Baht arasında değişmektedir 12-15TL !

Motor kiralama sonrasında benzin ihtiyacınızı yollarda bulunan satıcılardan giderebilirsiniz ancak fiyatları petrol ofislerine göre %60 daha pahalıdır. Bu yüzden ilk gördüğünüz petrol ofisinde deponuzu doldurmanızı öneririz!

Ada’da Bulunan Kumsallar

White Sand Beach

Ada’nın en meşhur plajı White Sand Beach‘tir. Adaya feribotla ulaşımızdan sonra sağ tarafta kalıyor (Batı). En meşhur bölge olduğu için en kalabalık alanda burasıdır. Eğer yoğunluktan kurtulmak ve sakin bir yerde kafa dinlemek sitiyorsanız White Sand Beach’ten uzak durun!

Lonely Beach

Adada parti ve eğlencenin merkezidir. Tüm sırt çantalıların ve gece hayatı düşkünlerinin buluşma noktası olan Lonely Beach’te bir çok bar ve kafe bulunmaktadır.

Koh Chang’a Nasıl Gidilir ?

Bangkok’tan Otobüsle Ulaşım

Adaya Bangkok’tan otobüslerle ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 5 saat sürmektedir, otobüsler sizi Koh Chang Feribotlarına kadar bırakır, devam eden bölümde 150 metre yürüyerek 60-100 Baht arasında satın aldığınız feribota binerek adaya ulaşabilirsiniz. 2 farklı otobüs vardır ufak otobüsler ve büyük otobüsler, bazı tur şirketleri ufak otobüslerle (Mini Van) direkt adaya kadar taşıma yapmaktadır fakat saatleriniz uyuyorsa büyük otobüsleri(Türkiye’deki şehirler arası otobüslerin benzeri) tercih etmenizi öneririz. Hem rahatlık hemde güvenlik açsından diğerlerine nazaran çok daha iyidir.

Koh Chan Adası İçin Kaç Gün Ayırmalıyım

3-4 günlük tatil süresi adanın keyfini çıkartmak için yeterli!

Koh Chang Adası Fotoğrafları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

on dört + on altı =