Ana Sayfa Mimarlık Londra Doğa Tarihi Müzesi

Londra Doğa Tarihi Müzesi

Londra Doğal Tarih Müzesi, Londra’da bulunan bu müze doğal tarihinin çeşitli kesimlerinden gelen örneklerden geniş bir yelpazede sergiler.

Güney Kensington’da bulunan 3 büyük müzeden biridir. Müzenin ana cephesi Cromwell Yolu’na bakar.

Botanik, entomoloji(böcek bilimi), mineraloji, paleontoloji(taşıl ya da fosil bilim) ve zooloji hakkında: yaklaşık 80 milyon ürün içeren yaşam ve yer bilimleri örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. Müze taksonomi’nin, tanımlanması ve korunması konusunda uzmanlaşmış dünyaca ünlü bir merkezdir. Kurumun yaşı göz önüne alındığında pek çok koleksiyonun Charles Darwin numunelerini topladığı için hem tarihsel hem de bilimsel değere sahip. Müze Diplodocus dinozorunun iskeletlerinin kemikleri ile süslü. Doğal Tarih Müzesi Kütüphanesi çalışma ve bilimsel bölümlerin araştırma ile bağlantılı geniş kitap, dergi, el yazmaları ve sanat koleksiyonlarını içerir. Kütüphaneye erişim için sadece randevu gereklidir.

Yaygın olarak Doğal Tarih Müzesi olarak anılmasına rağmen içindeki koleksiyonlardan kaynaklanarak 1963’dan 1992’ye kadar “Doğa Tarihi” olarak biliniyordu. Birleşik Krallık tarafında finanse edilen diğer müzeler gibi bu müzede de giriş ücreti talep edilmez. Müze Kültür, Medya ve Spor Bakanlığınca desteklenmeyen bir kamu kuruluşudur. Müzede yaklaşık 850 personel çalışıyor.

Wikipedia’dan alınmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 × 4 =