Ana Sayfa Geziler Kitaplar Nasıl Bir Gelecek Kitabı | Giray Kömürcü

Nasıl Bir Gelecek Kitabı | Giray Kömürcü

Dünyanın içinde bulunduğu iklim krizi, doğal yaşam, çevre kirliliği gibi çevresel sorunlarla; açlık, yoksulluk, işsizlik gibi insani sorunları ele alan “Nasıl Bir Gelecek?” isimli kitap Mahfi Eğilmez hocanın kapak yazısı ile Aganta Yayınevi tarafından basıldı ve satışa sunuldu.

Dünyanın içinde bulunduğu iklim krizi, doğal yaşam, çevre kirliliği gibi çevresel sorunlarla; açlık, yoksulluk, işsizlik gibi insani sorunlardan yola çıkarak bu sorunların sebeplerini derinlemesine sorgulamaya, bu sebepleri ortadan kaldırabilecek çözümlere odaklanmaya ve bireysel olarak yapabileceklerimizi detaylandırmaya çalışan kitabım Nasıl Bir Gelecek? kapitalizm ve tüketim kültürünün kapsamlı bir eleştirisi ve alternatif bir ekonomik sistem kurgusu olarak da nitelendirilebilir. Dünyamızın içinde bulunduğu kaotik durumdan nasıl en az zararla çıkabileceğine dair bir bakış sunan kitaba Mahfi Eğilmez’in yazdığı kapak yazısı da şu şekilde:

“Giray Kömürcü bu kitabında ekonomiyle birlikte birçok ilgili konuyu ele alıp tartışıyor. Ekonomi konuşulurken genellikle göz ardı edilen ama ekonomiden daha önemli olan çevre sorunlarıyla, açlık gibi ekonomik bir sorunun nasıl çelişkiler yarattığını anlatıyor. Ekonomik sorunların kaynaklarını ortaya koyduktan sonra çözümü tartışıyor. Çevreye duyarlı ekonomi mümkün müdür? Kapitalizmden başka bir sisteme geçilirse çevreye zarar vermeden ekonomik sorunlar çözülebilir mi? sorularına yanıt arıyor. Kitabı alıp incelediğinizde değişik ve çarpıcı bir çalışmayla karşı karşıya olduğunuzu göreceksiniz.”

Satın alabileceğiniz adres:
https://www.idefix.com/Kitap/Nasil-Bir-Gelecek/Arastirma-Tarih/Politika-Arastirma/Dunya-Politika-/urunno=0001864606001
https://haberler.boun.edu.tr/tr/haber/insanligi-bir-super-kahraman-kurtarmayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

12 − sekiz =